Forum Choroby przysadki czyli ABC hormonów Strona Główna Choroby przysadki czyli ABC hormonów
Informacje o chorobach przysadki oraz forum towarzyskie
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Puchnięcie ciała przy leczeniu Tyroksyną ( np. Euthyrox )

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Choroby przysadki czyli ABC hormonów Strona Główna -> Niedoczynność Tarczycy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek
Administrator



Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 7:18, 06 Wrz 2011    Temat postu: Puchnięcie ciała przy leczeniu Tyroksyną ( np. Euthyrox )

Zauważyłem na sobie ( jak świnka doświadczalna ) że nadmierne dawki Eutyroksu ( nadmierne dla mojego ciała, każdy może mieć inną tolerancję ) powoduje puchnięcie, twarz robi się obrzmiała, opuszki palców stają się pogrubione i twarde. Jest to wynikiem zaburzenia równowagi nadnerczowo-tarczycowej. Należało by rozważyć zmniejszenie dawki Tyroksyny lub wdrożenie suplementacji kortyzolu ( Hydrokortyzon ) Dla tych co już przyjmują ten lek, należało by rozważyć zwiększenie dawki.

Ponieważ w moim przypadku faszerowanie się dodatkowym lekiem nie wchodzi w rachubę, zmniejszam sobie dawkę Tyroksyny ( mój lekarz się wścieknie )

Sęk w tym że żaden lekarz nie był mi w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie dlaczego puchnę, proponowali mi dostawienie diuretyków ( leki odwadniające ) Idioci normalnie....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vachelka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum



Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon 23:06, 12 Wrz 2011    Temat postu:

Też tak miałam, twarz była jak księżyc w pełni.
Gdy oglądam swoje zdjęcia z tamtego czasu nie mogę się nadziwić jak wyglądałam.

Moja poprzednia "lekarka od 7 boleści" w krótkim czasie zmniejszyła mi dawkę i bardzo schudłam. Więc coś jest na rzeczy.
Obecny lekarz powoli zwiększał mi moc leku ale na szczęście "opuchlizna" nie wraca - być może spowodowane jest to moją dużą aktywnością fizyczną.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez vachelka dnia Pon 23:06, 12 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
AndrzejK




Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: teraz Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:06, 13 Wrz 2011    Temat postu:

Ja raczej opuchlizny nie zauważyłem, aczkolwiek mam nieco krągłą twarz, co ostatnio "zatuszowałem" robiąc sobie irokeza, jak szaleć to szaleć hehe

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Choroby przysadki czyli ABC hormonów Strona Główna -> Niedoczynność Tarczycy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin